دوقلوهای با تفاوت سنی 11.5 ساله

یک مادر اصفهانی که فرزندان دوقلویی را باردار شده بود، این دو نوزاد را در فاصله ای بیش از 11 سال به دنیا آورد و رکورد جدیدی را در باروری و زایش بر جای گذاشت. نخستین نوزاد از دوقلوها، 11 سال و 6 ماه پیش به دنیا آمد و دومین نوزاد نیز با گذشت این فاصله زمانی طولانی صبح روز 12فروردین ماه امسال چشم به جهان گشود.! این مادر اکنون صاحب دوقلو هایی شده است که با هم بیش از 11 سال اختلاف سنی دارند!
نخستین فرزند از دوقلو های این مادر اصفهانی یک دختر یازده و نیم ساله است که برادر دوقلویش از آن زمان تاکنون بصورت جنین منجمد​شده در آزمایشگاه نگهداری می شد تا سرانجام روز قبل از سیزده نوروز از مادر زاده شد. به این ترتیب این کودک تازه به دنیا آمده، رکورد تولد جنین های فریز شده را شکست.
به گفته پزشکان مدت زمان نگهداری جنین بصورت فریز شده در حدود پنج سال است که بندرت به 7 سال هم می رسد در حالی که دومین نوزاد از دوقلو های مادر اصفهانی به بیش از یازده سال رسیده و به این ترتیب رکورد جنین های نگهداری شده در حالت فریز را شکسته است که در این مدت در دمای منهای 196 درجه زیر صفر نگهداری می شد.
در واقع حدود یازده سال و شش ماه پیش جنین این نوزاد در لقاح آزمایشگاهی قرار گرفت و فرزند اول به دنیا آمد و سپس فرزند دوم به دنیا آمد.
جنین 5/11 سال پیش تشکیل شده و پس از مدت ها در رحم مادر قرار داده شده است که فرزند سالمی با روش سزارین به وزن 3 کیلو و 400 گرم به دنیا آمد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز باروری و ناباروری اصفهان می باشد طراحی و اجرا فرابرد شبکه